Зорі утворюються саморегульовано

Anatoliy
2 min readAug 8, 2022

--

Минулого року група астрофізиків запустила проєкт STARFORGE, в рамках якого створюються найреалістичніші та з найвищою роздільною здатністю на сьогодні тривимірні симуляції зореутворення. Тепер вчені використали високодеталізовані симуляції, щоб розкрити, що визначає масу зірок — загадку, яка цікавила астрофізиків упродовж десятиліть.

Моделювання області зореутворення, де масивні зорі руйнують свою батьківську хмару. Credit: STARFORGE

У новому дослідженні команда виявила, що формування зірок є саморегульованим процесом. Іншими словами, зорі самі встановлюють свої маси. Це допомагає пояснити, чому зорі, що сформувалися за різних умов, мають схожу масу. Нове відкриття може дозволити дослідникам краще зрозуміти процес зореутворення в нашому Чумацькому Шляху та інших галактиках.

Дослідження було опубліковано минулого тижня у журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society. До групи астрофізиків, які над цим працювали, увійшли фахівці з Північно-Західного університету, Техаського університету в Остіні (UT Austin), Карнегіської обсерваторії, Гарвардського університету та Каліфорнійського технологічного інституту. Провідним автором нового дослідження є Давид Гусейнов, постдокторант з UT Austin.

“Розуміння функції початкової маси зірок — дуже важлива проблема, оскільки вона впливає на астрофізику в усьому світі — від найближчих планет до далеких галактик”, — сказав співавтор дослідження Клод-Андре Фоше-Жігер з Північно-Західного університету. “Це відбувається тому, що у зірок відносно проста ДНК. Якщо ви знаєте масу зірки, то ви знаєте більшість речей про зірку: скільки світла вона випромінює, як довго вона житиме та що з нею станеться, коли вона помре. Таким чином, розподіл зоряних мас має вирішальне значення для того, чи можуть планети, що обертаються навколо зірок, потенційно підтримувати життя, а також для того, як виглядають далекі галактики”.

--

--

Anatoliy