Кільцева система Сатурна набагато молодша за попередні оцінки

Anatoliy
2 min readMay 16

--

Людям пощастило жити в той час, коли Сатурн має таку дивовижну кільцеву систему

Відтоді як космічний апарат “Вояджер” відвідав Сатурн у 1980-х роках, учені знали, що крижані частинки, з яких складається система кілець, падають у гравітаційний колодязь газового гіганта. У той час передбачалося, що система кілець зникне приблизно через 300 мільйонів років, а спостереження “Кассіні” показали, що вони можуть зникнути через 100 мільйонів років.

Нові дані показують, що система кілець сформувалася менш ніж 400 мільйонів років тому, що набагато менше віку Сатурна, який складає 4,5 мільярда років.

Дослідники використали незвичайний метод для датування кільцевої системи, точно вимірявши кількість пилу, що осів на ній. Це схоже на визначення того, як давно був кинутий автомобіль, шляхом вимірювання кількості пилу, що на ньому осів. Процес зайняв більше десяти років. Команда використовувала спеціалізований прилад на борту космічного апарату Кассіні, відомий як аналізатор космічного пилу, і проводила вимірювання з 2004 по 2017 рік.

Аналіз даних заснований всього на 163 зернах пилу, зібраних приладом за 13 років. Протягом більшої частини часу, що ми знаємо про кільця Сатурна, вчені припускали, що вони сформувалися одночасно з планетою. Лише нещодавно вчені зрозуміли, що система кілець навколо перлини Сонячної системи не є постійною.

Стаття з описом отриманих результатів була опублікована в журналі Science Advances. Дослідження являє собою найчіткіший доказ датування кільцевої системи Сатурна. Провідна авторка роботи Саша Кемпф каже: “Якщо кільця недовговічні й динамічні, чому ми бачимо їх зараз? Це занадто велика удача”.

Кільцеві системи Сатурна досі залишаються загадковими з багатьох причин. Вчені досі не мають уявлення про те, як взагалі утворилася ця система кілець.

За матеріалами: amzy.dreamwidth.org

--

--

Anatoliy