Наш всесвіт не має темної матерії, стверджує дослідження

Anatoliy
2 min readMar 19, 2024
Ralf Kaehler/SLAC National Accelerator Laboratory, American Museum of Natural History

Нове дослідження кидає виклик сучасній моделі будові Всесвіту, за якою він складається з трьох компонентів: звичайної матерії, темної матерії та темної енергії.

У космології термін “темна матерія” описує матеріали, які є інертними до електромагнітних полів або світла. Хоча її склад і властивості залишаються невідомими, вона дає уявлення про рух планет, зірок і галактик. Згідно із сучасною теорією, космос складається з трьох типів матерії: “нормальна матерія”, “темна енергія” та “темна матерія”, розповідають OstanniPodii.com.

Однак нове дослідження, проведене в Оттавському університеті, ставить під сумнів цю концепцію. Це означає, що нинішня модель не залишає місця для темної матерії.

Такого висновку дійшов професор фізики факультету природничих наук Раджендра Гупта, використовуючи комбінацію теорій коваріантних констант зв’язку (CCC) і “втомленого світла” (TL) (модель CCC+TL).

Ця модель поєднує дві концепції: припущення, що світло втрачає енергію при проходженні значних відстаней, та ідею про те, що сили природи зменшуються протягом космічного часу. Вона була протестована, і кілька висновків були узгоджені, в тому числі про розподіл галактик та еволюцію світла з раннього Всесвіту.

Цей висновок суперечить сучасній теорії Всесвіту, яка стверджує, що темна матерія складає 27% Всесвіту, а звичайна матерія — менш як 5%.

Професор Раджендр Гупта з факультету природничих наук в Оттаві, сказав: “Результати дослідження підтверджують, що наша попередня робота про вік Всесвіту у 26,7 мільярда років дозволила нам з’ясувати, що для існування Всесвіту не потрібна темна матерія. У стандартній космології вважається, що прискорене розширення Всесвіту спричинене темною енергією, але насправді воно зумовлене ослабленням сил природи в міру її розширення, а не темною енергією”.

Коли світло зміщується в бік червоної частини спектра, це називається “червоним зміщенням”. Дослідник проаналізував дані з останніх статей про розподіл галактик при низьких червоних зміщеннях і кутову протяжність звукового горизонту при високих червоних зміщеннях.

Гупта сказав: “Існує кілька робіт, які ставлять під сумнів існування темної матерії, але моя робота, наскільки мені відомо, є першою, яка виключає її космологічне існування, узгоджуючись при цьому з ключовими космологічними спостереженнями, які ми встигли підтвердити”.

Це дослідження, опубліковане в Astrophysical Journal, відкриває нові шляхи для вивчення фундаментальних властивостей Всесвіту, ставлячи під сумнів необхідність існування темної матерії та надаючи докази на користь нової космологічної моделі.

--

--